Dovolená na Šumavě

Výlety s kočárkem

Skokanský můstek K88

Skokanský můstek K88

Skokanský můstek K88 se nachází na Zadově v lyžařském areálu Kobyla. S kočárkem k němu lze dojít pohodlně po zpevněné asfaltové silnici. Z areálu U Horejšů je vzdálený cca 1 km. Byl součástí v roce 1978 otevřeného areálu pro skoky na lyžích. Z můstku skákali, po historicky prvním skokanovi, Zdenku Koirosovi také pření skokané 80. a 90. let – Jiří Parma, Jaroslav Sakala, František Jež či Pavel Ploc, kteří drží rekord můstku skokem 95 metrů.

V roce 1993 byl stále ještě funkční skokanský můstek s minimálními stavebními úpravami využit také jako rozhledna. Návštěvníci tak mohli od paty věže, která je v nadmořské výšce 1100 metrů, vystoupat na vyhlídkový ochoz vrcholové plošiny ve výšce 32 metrů nad úrovní terénu po 159 schodech.

Ještě v roce 1996 se na skokanském můstku konal závod o Pohár Šumavy a v prvních letech 21. století byla rozhledna uzavřena.

V těsné blízkosti tohoto zapomenutého můstku stál další, celodřevěný menší, který zachycují ještě fotografie z roku 2010, dnes nám ho již připomínají jen opuštěné betonové patky.